چین Beverage Filling Machine سازنده

Sunswell Machinery Co.، Ltd.

دستگاه های بطری سازی برای آب ، آب میوه ، نوشیدنی های گازدار ، شیر و روغن با 12 سال تجربه بازار جهانی و حضور بیش از 50 کشور.

اخبار

November 7, 2022

سیستم حذف گرد و غبار الکترواستاتیکی پیش فرم

بیش از 2600 سال از کشف پدیده جاذبه الکترواستاتیکی می گذرد و نظریه پایه الکترواستاتیک کمتر از صد سال پیش به پایه نظری فناوری مدرن حذف غبار الکترواستاتیک تبدیل شده است.

 

در دهه‌های اخیر، با توجه به توسعه اقتصادی و پیشرفت تکنولوژی، فناوری رسوب‌دهنده الکترواستاتیک به طور گسترده‌تری در زمینه‌های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است.با توسعه ماشین آلات بسته بندی بطری PET، رقابت در بازار به طور فزاینده ای شدید شده است.به منظور کاهش هزینه های تولید و بهبود کیفیت محصول و راندمان تولید، دستگاه ترکیبی دمیدن، پر کردن و دربندی هر چه بیشتر مورد استقبال تولید کنندگان نوشیدنی قرار می گیرد.

 

از آنجایی که درب دمنده-پرکننده-فرآیند شستشوی بطری را حذف می کند، راندمان تولید بهبود می یابد و الزامات برای تمیزی پریفرم نیز افزایش می یابد.با این حال، پریفرم الکتریسیته ساکن تولید می کند و در طول فرآیند قالب گیری تزریقی و حمل و نقل به مقداری گرد و غبار و زباله می چسبد، فرآیند سنتی استفاده از آب استریل یا آب استریل شده برای شستشوی پریفرم است که راندمان پایین و مصرف آب بالایی دارد.

آخرین اخبار شرکت سیستم حذف گرد و غبار الکترواستاتیکی پیش فرم  0

از فناوری حذف گرد و غبار الکترواستاتیکی برای حذف الکتریسیته ساکن در حفره داخلی پریفرم استفاده می شود و سپس گرد و غبار جذب شده بر روی دیواره داخلی لوله جنینی با راندمان بالا و مصرف گاز کم توسط جاروبرقی جمع آوری می شود.

 

پس از قالب گیری تزریقی، پریفرم ها به مقدار زیاد و نامرتب در سبدهای پریفرم چیده می شوند.در هنگام استفاده، لیفتراک سبدهای پریفرم را در دامپر قرار می دهد و دامپر پریفرم های موجود در سبدهای پریفرم را به داخل آسانسور می ریزد.جنین ها توسط آسانسور تا ارتفاع مشخصی بلند می شوند و سپس به دستگاه دسته بندی جنین فرستاده می شوند.دستگاه مرتب‌سازی جنین، پریفرم‌ها را به ترتیب مرتب می‌کند و آنها را یکی یکی به داخل تجهیزات دمیدن، پر کردن و چرخش می‌فرستد.

 

در این فرآیند اصطکاک اکستروژن و جداسازی زیادی بین پریفرم ها ایجاد می شود که به راحتی الکتریسیته ساکن ایجاد می شود و بقایای پریفرم فرسوده و گرد و غبار موجود در هوا نیز به راحتی در حفره داخلی پریفرم جذب می شوند.با توجه به جذب الکترواستاتیکی گرد و غبار و زباله بر روی سطح پریفرم که الزامات تمیزی بسته بندی نوشیدنی را برآورده نمی کند، نیاز به سیستم حذف گرد و غبار پریفرم است.

آخرین اخبار شرکت سیستم حذف گرد و غبار الکترواستاتیکی پیش فرم  1

اصل جمع کننده گرد و غبار: ولتاژ 24 ولت DC ورودی توسط کنترل کننده پالس DC به 2 کیلو ولت تا 15 کیلو ولت افزایش می یابد، ولتاژ مثبت و ولتاژ منفی تولید شده به ترتیب از طریق شنت به الکترودهای مثبت و منفی نازل یونی متصل می شوند و نازل یون به تمیز متصل است.هوای فشرده، الکترودهای مثبت و منفی به ترتیب هوای فشرده را به باد یونی با یون‌های مثبت و منفی یونیزه می‌کنند، نازل بیرونی نازل یونی داخل جنین بطری قرار می‌گیرد و باد یونی را اسپری می‌کند، اگر گرد و غبار روی سطح جنین بطری دارای بار مثبت است، یون های منفی در جریان یون و خنثی سازی، اگر گرد و غبار روی سطح پریفرم بار منفی داشته باشد، بار مثبت در جریان یون خنثی می شود.گرد و غبار الکترواستاتیک از بین می رود و نیروی جذب از بین می رود.هوای فشرده آن را از پریفرم خارج می کند و سپس توسط جاروبرقی مکیده شده و جمع آوری می شود و فرآیند حذف گرد و غبار پریفرم به پایان می رسد.

 

حالت عملیات: اکثر واحدهای فرآیند (دمیدن بطری، پر کردن، درپوش و غیره) و واحدهای انتقال بطری ها و پریفرم ها روی تجهیزات دمنده-پر-دربندی طرح های چرخشی هستند و حذف گرد و غبار پریفرم به صورت چرخشی طراحی شده است. می تواند به طور مستقیم یکپارچه و نصب شود.قبل از واحد گرمایش، پریفرم توسط چرخ ستاره حمل می شود.پس از غبارگیری پریفرم، به چرخ ستاره بعدی منتقل می شود و سپس وارد واحد گرمایش می شود که به طور یکپارچه با تجهیزات دمیدن، پر کردن و دربندی متصل می شود.دستگاه قالب گیری دمشی مستقیماً بدون درایو موتور اضافی عرضه می شود.یک رابطه یک به یک بین نازل حذف گرد و غبار و پریفرم وجود دارد.پس از ورود پریفرم به چرخ ستاره حذف گرد و غبار، نازل خارجی نازل یونی وارد پریفرم می شود و هوای یونیزه شده را اسپری می کند که زمان خنثی سازی استاتیکی و تمیز کردن کافی را تضمین می کند.

 

تأیید آزمایش: فشار هوا 0.35 مگاپیکسل است، سرعت تجهیزات 36000 BPH است، 50 پریفرم برای آزمایش گرفته می شود، و رشته های مو، فیلم، ضایعات کاغذ، باقی مانده های پریفرم و بقایای حلقه نگهدارنده به ترتیب قرار می گیرند و مواد خارجی کاملاً قرار می گیرند. حذف شده.

 

دستورالعمل تست:

آ.برای مو، موها را به طول های 2، 3 و 5 سانتی متر ببرید و به ترتیب 3 تار مو با طول های مختلف را در هر جنین بطری قرار دهید.

بفیلم (فیلم پلاستیکی)، فیلم را به طول 1، 2 و 3 سانتی متر و عرض حدود 1 سانتی متر برش دهید و در هر پریفرم 3 فیلم با اندازه های مختلف قرار دهید.

جضایعات کاغذ، یک تکه کاغذ سفید را به تکه های کاغذ سفید به طول 1، 2، 3 سانتی متر و عرض 1 سانتی متر برش دهید و در هر جنین بطری 3 تکه کاغذ با مشخصات مختلف قرار دهید.

دضایعات پیش‌فرم بطری، زباله‌های پیش‌فرم بطری با طول بیش از 1 میلی‌متر را بردارید و چندین (بیش از 10) زباله را در هر پری‌فرم بطری قرار دهید.

ه.قطعات حلقه را ساپورت کنید، قطعات حلقه تکیه گاه پریفرم را با طول بیش از 1 میلی متر بردارید و چندین قطعه (بیش از 10) را در هر پریفرم قرار دهید.

 

نتایج آزمایش نهایی: اجسام خارجی رایج در پریفرم، بقایای پریفرم و بقایای حلقه نگهدارنده هستند.پس از پردازش رسوب دهنده الکترواستاتیک پریفرم، میزان حذف می تواند به 100٪ برسد.برای اجسام خارجی اضافه شده به صورت دستی، به جز فیلم، میزان حذف نیز بالاست.

 

این می تواند به 100٪ برسد و میزان حذف فیلم می تواند به 96٪ برسد که ثابت می کند که تجهیزات می توانند به طور کامل نیازهای تجهیزات دمنده-پر-دربندی را برای تمیزی پریفرم برآورده کنند.

نویسنده:آراوین او

اطلاعات تماس